Organization Calendar (London Minor Lacrosse Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevApr 22, 2018-May 05, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Apr 22Apr 23Apr 24Apr 25Apr 26Apr 27Apr 28
B Field
Bantam/U15 Field
11:00 AM
@ Innisfil Wolfpack
B Field
Midget/U17 Field
2:00 PM
@ Centre Wellington 1 Mohawks
Box
Jr B Blue Devils
3:00 PM
@ Guelph Regals
B Field
Bantam/U15 Field
5:00 PM
vs. West Durham Rock
B Field
Midget/U17 Field
8:00 PM
@ Newmarket Red Birds
B Field
Tyke/U9 Field & Novice/U11 Field
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
TYK
Tyke 1 BLACK SportClips Haircuts & Tyke 2 BLUE Palasad
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PW
Peewee 1 RED & Peewee 2 BLUE Ontario Panelization
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
PW
Peewee 3 BLACK & Peewee 4 WHITE Canada Camera
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
B Field
Peewee/U13 Field & Bantam/U15 Field
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
B Field
Midget/U17 Field
8:00 PM-9:00 PM
Practice
BAN
Bantam 1 RED & Bantam 2 BLUE Tinworx
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
BAN
Bantam 3 BLACK
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Box
Jr B Blue Devils
8:00 PM-10:00 PM
Practice
B Box
Novice Rep 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Tyke Rep 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Tyke Rep 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PWT
Paperweight 1 RED & Paperweight 2 BLUE Herms
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PWT
Paperweight 3 BLACK Herms & Paperweight 4 WHITE
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
B Box
Peewee Rep 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
B Box
Novice Rep 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
B Box
Peewee Rep 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
NOV
Novice 3 BLACK & Novice 4 WHITE Palasad
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice 1 RED & Novice 2 BLUE Forest City Image Centre
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
G Box
Midget Girls Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
B Box
Midget Rep 1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
B Box
Bantam Rep 1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
G Box
Intermediate Girls Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
B Box
Novice Rep 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
TYK
Tyke 1 BLACK SportClips Haircuts & Tyke 2 BLUE Palasad
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Box
Jr B Blue Devils
6:00 PM-8:00 PM
Jr B Pregame Warm-up
PW
Peewee 3 BLACK & Peewee 4 WHITE Canada Camera
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
PW
Peewee 1 RED & Peewee 2 BLUE Ontario Panelization
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
B Box
Peewee Rep 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
BAN
Bantam 3 BLACK & Bantam 2 BLUE Tinworx
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Box
Jr B Blue Devils
8:00 PM
vs. Six Nations Rebels
BAN
Bantam 1 RED
8:00 PM-9:00 PM
Practice
PWT
Paperweight 1 RED & Paperweight 2 BLUE Herms
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PWT
Paperweight 3 BLACK Herms & Paperweight 4 WHITE
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
B Box
Tyke Rep 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Tyke Rep 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Midget Rep 1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
B Box
Peewee Rep 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
B Box
Novice Rep 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
NOV
Novice 3 BLACK & Novice 4 WHITE Palasad
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice 1 RED & Novice 2 BLUE Forest City Image Centre
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
G Box
Midget Girls Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
B Box
Bantam Rep 1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Box
Jr B Blue Devils
8:00 PM-10:00 PM
Practice
G Box
Intermediate Girls Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
B Field
Tyke/U9 Field & Novice/U11 Field
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
B Field
Peewee/U13 Field & Bantam/U15 Field
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
B Field
Midget/U17 Field
8:00 PM-9:00 PM
Practice
B Field
Novice/U11 Field
10:30 AM
@ Halton Hills Bulldogs
B Field
Peewee/U13 Field
12:30 PM
@ Owen Sound North Stars
B Field
Tyke/U9 Field
1:00 PM
@ Whitby Warriors 1
B Field
Novice/U11 Field
2:15 PM
@ Brampton
B Field
Tyke/U9 Field
3:00 PM
@ Barrie
B Field
Peewee/U13 Field
5:30 PM
@ Halton Hills Bulldogs
B Field
Tyke/U9 Field
6:00 PM
@ Orangeville Northmen 1
Apr 29Apr 30May 01May 02May 03May 04May 05
B Field
Bantam/U15 Field
11:00 AM
@ Milton Mavericks
B Field
Midget/U17 Field
12:00 PM
@ KW United
B Field
Bantam/U15 Field
3:30 PM
@ Orillia Kings
Box
Jr B Blue Devils
4:00 PM
@ Owen Sound North Stars
B Field
Midget/U17 Field
4:30 PM
@ Oakville 2 Hawks
B Field
Tyke/U9 Field & Novice/U11 Field
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
TYK
Tyke 1 BLACK SportClips Haircuts & Tyke 2 BLUE Palasad
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PW
Peewee 1 RED & Peewee 2 BLUE Ontario Panelization
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
PW
Peewee 3 BLACK & Peewee 4 WHITE Canada Camera
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
B Field
Peewee/U13 Field & Bantam/U15 Field
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
G Box
Intermediate 2 Girls Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
BAN
Bantam 2 BLUE Tinworx
8:00 PM-9:00 PM
Practice
B Field
Midget/U17 Field
8:00 PM-9:00 PM
Practice
BAN
Bantam 1 RED & Bantam 3 BLACK
8:00 PM-9:00 PM
Shared Practice
Box
Jr B Blue Devils
8:00 PM-10:00 PM
Practice
B Box
Novice Rep 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PWT
Paperweight 3 BLACK Herms & Paperweight 4 WHITE
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PWT
Paperweight 1 RED & Paperweight 2 BLUE Herms
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
B Box
Tyke Rep 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Tyke Rep 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Novice Rep 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
B Box
Peewee Rep 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
B Box
Peewee Rep 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
NOV
Novice 3 BLACK & Novice 4 WHITE Palasad
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice 1 RED & Novice 2 BLUE Forest City Image Centre
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
G Box
Midget Girls Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
B Box
Bantam Rep 1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
B Box
Midget Rep 1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
G Box
Intermediate Girls Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
B Box
Novice Rep 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Paper Weight
6:00 PM-7:00 PM
Practice
TYK
Tyke 1 BLACK SportClips Haircuts
6:00 PM
vs. TYK - Tyke 2 BLUE Palasad
PW
Peewee 2 BLUE Ontario Panelization
7:00 PM
vs. PW - Peewee 1 RED
PW
Peewee 3 BLACK
7:00 PM
vs. PW - Peewee 4 WHITE Canada Camera
B Box
Peewee Rep 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
BAN
Bantam 1 RED
8:00 PM
vs. BAN - Bantam 2 BLUE Tinworx
BAN
Bantam 3 BLACK
8:00 PM-9:00 PM
Practice
G Box
Intermediate 2 Girls Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
PWT
Paperweight 2 BLUE Herms
6:00 PM
vs. PWT - Paperweight 1 RED
PWT
Paperweight 3 BLACK Herms
6:00 PM
vs. PWT - Paperweight 4 WHITE
B Box
Tyke Rep 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Tyke Rep 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
B Box
Midget Rep 1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
B Box
Peewee Rep 2
7:00 PM-8:00 PM
Practice
B Box
Novice Rep 1
7:00 PM-8:00 PM
Practice
NOV
Novice 2 BLUE Forest City Image Centre
7:00 PM
vs. NOV - Novice 1 RED
NOV
Novice 3 BLACK
7:00 PM
vs. NOV - Novice 4 WHITE Palasad
G Box
Midget Girls Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Box
Jr B Blue Devils
8:00 PM
@ Windsor Clippers
B Box
Bantam Rep 1
8:00 PM-9:30 PM
Practice
G Box
Intermediate Girls Rep
9:00 PM-10:00 PM
Practice
B Field
Tyke/U9 Field & Novice/U11 Field
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
B Field
Peewee/U13 Field & Bantam/U15 Field
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
B Field
Midget/U17 Field
8:00 PM-9:00 PM
Practice
B Field
Tyke/U9 Field
1:00 PM
@ Barrie Bombers 2
B Field
Tyke/U9 Field
3:00 PM
@ Uxbridge Enforcers
B Field
Tyke/U9 Field
5:00 PM
@ Oshawa 2 Blue Knights
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
League Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow London Minor  Lacrosse Association on Twitter
- and -
Visit London Minor  Lacrosse Association on Facebook
- and -
Follow London Minor  Lacrosse Association on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from londonlacrosse.com on Wednesday, April 25, 2018 at 6:50 AM